Izvanučionička nastava 1. i 2. razreda PŠ Vrsi– Posjet pekari Jadran

by lis 18, 2024Područna škola Vrsi, Vijesti

Povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, 17. listopada 2024., učenici 1. i 2. razreda PŠ Vrsi posjetili su pekaru Jadran u Vrsima. Tijekom izvanučioničke nastave razgledali su prostorije pekare i upoznali se s procesom izrade kruha i drugih pekarskih proizvoda. Posebno ih je oduševila priprema tijesta, a rado su postavljali pitanja pekarima, koji su im strpljivo odgovarali.

Učenici su pjevali i recitirali pjesme o kruhu, iskazujući zahvalnost domaćinima na gostoprimstvu. Na kraju posjeta, pekari su ih počastili krafnama i bombonima. Cilj aktivnosti je ostvaren jer su se učenici upoznali s procesom izrade kruha, važnim narodnim običajima te su osvijestili trud pekara i značaj pekarskog zanata.

Učiteljice Anita Šango i Milena Predovan uspješno su vodile ovu aktivnost, koja je pomogla djeci da razviju osjećaj zahvalnosti za hranu i ljude koji svojim svakodnevnim radom poboljšavaju naš život.